ינואר 25, 2015 - כללי    אין תגובות

לניכיון שיקים

טיפים לניכיון שיקים

ניהול עסק דורש מאתנו לשים לב להרבה מאוד פרטים שונים. בכל רגע נתון אנחנו צריכים להיות מסוגלים לשלם לספקים שלנו ולעובדים שלנו., הם יחסכו לכם זמן, כאב ראש והם באמת מקצוענים בתחום. לא תמיד קל לשלם בזמן את כל התשלומים כי לשם כך אנחנו זקוקים לכסף זמין, כאשר פעמים רבות משלמים לנו באמצעות שיקים. הפתרון הטוב ביותר שיכול לאפשר לנו ליהנות מכסף מזומן זמין בכל עת הוא ניכיון השיקים שלנו. כאשר אנחנו מנכים שיק עלינו לשים לב לפרטים הבאים:

חשוב שנשים לב שחברת ניכיון השיקים היא עסק בעל רישיון. חשוב שנעבוד רק עם חברה אמינה ובעלת ניסיון מקצועי רב. חברה זו תוכל לסייע לנו בכל בקשה ובניכיון של כל שיק, כולל ניכיון של שיק דחוי או שיק למוטב בלבד. חשוב שנבדוק איזה סוגי שיקים החברה מורשת לנכות ולפרוט לכסף מזומן ובאיזה סכומי כסף מותר לה לעשות עסקאות (יש חברות שיש הגבלה על סכומי הכסף שהן יכולות לנכות).

מומלץ לסכם מראש מה גובה הריבית שחברת ניכיון השיקים תגבה מאתנו על ניכיון השיק. כיום רוב חברות הניכיון לוקחות ריבית נמוכה מאוד. חשוב שנהיה מודעים מראש לגובה הריבית כי זה יוכל למנוע אחר כך הרבה מצבים לא נעימים של חוסר הסכמה שנבעו מחוסר מודעות או אי הבנה בינינו ובין חברת הניכיון.

מומלץ לסכם מראש עם חברת הניכיון מה גובה העמלה שנשלם לה תמורת הכסף המזומן שהיא תביא לנו. העמלות שנהוגות בשוק ניכיון השיקים הן לא גבוהות מאוד אלא סבירות. למרות, שצריך לשלם עמלה עדיין משתלם לבחור בניכיון שיק דחוי על פני המתנה לזמן הפירעון שלו. ניכיון שיק דחוי יאפשר לנו ליהנות בהקדם האפשרי מכסף מזומן שאנחנו זקוקים לו לפעילות השוטפת והסדירה של העסק שלנו.

מומלץ לפנות לחברת ניכיון שיקים שיש להן מוניטין טוב. חברה שיש לה מוניטין טוב היא חברה שאנחנו יכולים לדעת בוודאות כמעט גמורה שתהיה ישרה בעסקים שנעשה אתה. היושר של החברה הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר שלה והוא מה שיאפשר לנו לעשות אתה המון עסקים בסכומי כסף משתנים.

חשוב שנוודא  שחברת ניכיון השיקים מורשת לפרוט כסף מזומן לא רק לאנשים פרטיים אלא גם לעסקים. לא כל חברה לניכיון שיקים יכולה לנכות שיקים לעסקים. יש חברות שבוחרות לנכות שיקים רק של אנשים פרטיים. חשוב שנברר מראש עם החברה שפנינו אליה פורטת שיקים למזומן של עסקים ואם כן מה גודל הסכומים איתם היא מוכנה ויכולה לעבוד.

מומלץ לוודא שנקבל מחברת הניכיון חשבונית או מסמך אשר יעיד על העסקה בנינו. ייתכן ונזדקק למסמך זה בשביל מס הכנסה. יכול להיות שנוכל להצהיר על הוצאות העמלה ששילמנו למשל לחברת הניכיון בבקשה שלנו להחזר מיסים או החזר מע"מ. הוצאה זו יכולה להיות במקרים מסוימים הוצאה מוכרת.