פברואר 28, 2015 - כללי    סגור לתגובות

מחשב נייח

המדריך המלא לרכישת מחשב נייח

לרבים מאיתנו נראה כאילו המחשבים הנייחים הולכים וחולפים מן העולם, וכי אותם מחליפה הנוחות של המחשבים הניידים, הטאבלטים, הסמארטפונים ועוד מוצרים טכנולוגיים חדישים. אולם, ישנם אנשים רבים אשר מעדיפים את הנוחות של פינת עבודה נוחה, עם מחשב נייח, לצרכי עבודה או לצרכים אישיים, על פני כל פתרון אחר. בדיוק בעבורכם הכנו את המדריך המלא לרכישת מחשב נייח. מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים? ולאילו פרמטרים חשוב להתייחס עוד לפני הרכישה? מעוניינים במחשב נייח חדש, המשיכו לקרוא.

מטרה ושימוש

בראש ובראשונה עליכם להגדיר את הצורך שלכם מהמחשב, ומה הוא השימוש העיקרי שאתם מעוניינים לעשות בו. לדוגמא: בוני אתרים ומעצבים גרפיים אשר עובדים עם תוכנות כבדות של תלת מימד למשל על בסיס קבוע, זקוקים למעבד חזק ואיכותי. גם גיימרים ואנשים מעולם המשחקים אשר משחקים להנאתם זקוקים לכרטיס מסך חזק למשל, שלעיתים אינו מובנה בתוך המפרט הכללי של המחשב, ונקנה בנפרד. לאחר שהגדרתם מה הם הצרכים הבסיסיים שלכם מהמחשב עצמו, תוכלו להחליט מה הוא המפרט הבסיסי לו אתם זקוקים, וכמובן האם אתם זקוקים לשדרוגים נוספים

לא לוותר על הנוחות

הפרמטרים החשובים הבאים להם כדאי לתת את הדעת הם פרמטרים אשר קשורים לעניין הנוחות. רבים מהאנשים מוצאים עצמם מבלים שעות על יד המחשב, בעבודה, בבית ולעיתים גם וגם, ולכן חשוב מאוד להקפיד על פרמטרים של נוחות, שיהפכו את השימוש במחשב למהנה. ישנם פרמטרים שונים אשר מגדירים את עניין הנוחות, אך שניים מהם הם בעלי חשיבות עליונה:

גודל הסך: אם אתם מתכננים לשבת שעות רבות על המחשב לצרכי עבודה ועניינים אחרים אנו ממליצים לכם לרכוש מחשב נייח בעל מסך גדול, על מנת שלא לעייף את העיניים. כמובן שגודל המסך צריך להיות פרופורציונאלי לגודלו של השולחן, ולכמות המקום העומדת ברשותכם, אחרת העבודה עשויה להיות לא נוחה ופוריה

רעש: רוב המחשבים החדשים הם מחשבים שקטים יחסית, אשר אינם מפריעים לשגרת העבודה. אולם, ישנם אנשים אשר הרעש שנשמע מן המעבד מפריע להם במהלך העבודה, ולהם נמליץ לרכוש מחשב שקט כמה שניתן.

מה עם המחיר?

לבסוף, חשוב מאוד להתייחס גם לעניין המחיר. על מנת לאמוד את המחיר הכללי של המחשב אנו ממליצים לאחד את כל הצרכים שלכם יחד, וכך לאמוד את המחיר פחות או יותר. לצורך כך ניתן להעזר באיש מקצוע בתחום, אשר יכול לכוון אתכם לסוג המחשב המתאים ביותר בעבורכם. עוד אנחנו ממליצים לבצע סקר שוק קצר להשוואת מחירים בין מחשבים שונים ובין חברות שונות לפני הרכישה. לבסוף, לכולם יש איזשהוא תקציב מקובל אותו הם מעוניינים להשקיע במחשב, ולכן חשוב מאוד לנסות ולהתאים בין הצרכים לבין התקציב על מנת שלא להפוך את הרכישה למועקה מיותרת. שיהיה בהצלחה!