אוקטובר 9, 2016 - כללי    סגור לתגובות

ספריי צבע – הדרך לצבוע בעידן החדש

צביעת רהיטים או חפצים ופריטים אחרים, יכולה להיות משימה מאוד מאתגרת ולא פשוטה, אבל היא יכולה להיות גם משימה מאוד מהנה ומספקת. זה הכל תלוי באופן בו אנו מבצעים את הצביעה, ובתוצאה המתקבלת. התנאי להצלחה הוא היכולת שלנו להגיע לכל פינה וכל נישה בחפץ, וליישם שכבה אחידה של צבע. קלות, מהירות ונוחות בעבודה, יכולות מאוד לסייע לנו להגיע למטרה הזו. צביעה באמצעות ספריי צבע היא אולי השיטה הנוחה ביותר, הקלה ביותר, המהירה ביותר והאפקטיבית ביותר לצבוע פריטי ריהוט ופריטים אחרים, ובהחלט ניתן להגדיר את השימוש בספריי כמהפכה בתחום הצביעה.

צביעה באמצעות מברשת – מסובך ודורש ידע מקצועי

צביעה באמצעות מברשות צביעה או מכחולים היא משימה שצריכה להתבצע בצורה מדוייקת ומקצועית, על מנת לקבל את התוצאה הנדרשת. גודל ראש הצביעה, סידור שיער המברשת, צפיפות ורכות שיער המברשת, כל אלה משפיעים על התוצאה ועל קלות הביצוע. עבור מרביתנו מדובר בתחום בו אין לנו באמת את הידע המקצועי הנדרש, ואנו עושים בדרך כלל שימוש באותה המברשת לצביעת כל חלקי הפריט. ספריי צבע, לעומת זאת, לא דורש מאיתנו דבר פרט ללחיצה על ראש הספריי ושחרור הצבע על פי ההוראות שאותן ניתן לסכם על תווית המוצר.

פיזור אחיד של שכבת צבע על כל פני המשטח, מורכב ככל שיהיה

שימוש במיכל ספריי צבע מבטיח פיזור אחיד של הצבע על פני כל המשטח שאותו אנו מעוניינים לצבוע. הדבר היחיד שיכול להשתבש הוא שנתיז כמות גדולה יותר מן הנדרש, באופן שייצור שכבה עבה של צבע נוזלי, ויתקבלו סימני נזילה על פני המשטח. על מנת להתמודד עם זה צריך פשוט מאוד לקרוא את הוראות הצביעה על גבי התווית ולהקפיד שלא להתיז יתר על המידה. אחרי שאמרנו את זה, גם אם נוצרו סימני נזילה, קל מאוד לטשטש אותם באמצעות מברשת עדינה או באמצעות נייר סופג. למעשה, ספריי צבע מודרני מכיל צבע בעל בסיס אלכוהולי המאפשר ייבוש מאוד מהיר של הצבע על גבי המשטח, על מנת להימנע בדיוק מבעיה זו.

קל יותר, מהיר יותר ונוח יותר – לכן זמין ונגיש יותר

דבר נוסף שחשוב מאוד להזכיר בנושא של ספריי צבע הוא קלות, מהירות ונוחות הביצוע. פעמים רבות אנו נמנעים מלכתחילה מכניסה לתהליך של שיפוץ וצביעת פריטים שונים רק בגלל היקף העבודה וההשקעה שאנו צופים. ואכן, צביעה באמצעות מברשת יכולה להיות מייגעת וסיזיפית, החל בשלבי ההכנה לצביעה, הצביעה עצמה והניקיון שיש לבצע לאחר מכן. לעומת זאת, צביעה באמצעות ספריי צבע אינה דורשת הכנות מיוחדות והצביעה עצמה מתבצעת במהירות רבה, כשבתוך שניות עד דקות ספורות ניתן לצבוע פריט ריהוט טיפוסי שלם. גם לעניין הניקיון לאחר הצביעה אין כל משמעות בשימוש בספריי, שכן לא צריך לשטוף מברשת, לסגור ולאטום קופצת צבע וכדומה. הספריי עצמו מספק את כל התשתית הנדרשת לצביעה, ואינו דורש כל פעולת ניקוי לאחר מכן.

הבחירה של אנשי המקצוע כבר שנים ארוכות

שימוש בספריי הוא אינו דבר חדש, ולמעשה אנשי מקצוע החיים את עולם הצביעה יום יום, משתמשים בטכנולוגיות של התזת צבע בלחץ אוויר, הרבה יותר מאשר מברשות או גלגלות. טכנולוגיית הספריי מאפשרת להביא את היכולות הללו לכל בית פרטי ולייצר מוצר שקל לאחסן אותו וקל להשתמש בו, גם עבור אנשים פרטיים במרחב הביתי. למעשה, ספריי צבע מאפשר לנו לצבוע כמו אנשי מקצוע אמיתיים, עם יכולת לבחור כל צבע וכל גוון כבר במדף החנות.