מרץ 4, 2015 - כללי    סגור לתגובות

ניכיון שיקים

ניכיון שיקים ליצירת תזרים מזומנים שוטף

לעיתים קרובות אנו מוצאים את עצמנו זקוקים לסכומי כסף גדולים באופן חד פעמי ומיידי. למשל כאשר אנחנו באמצע שיפוצים, וזקוקים לעוד סכום כסף על מנת להמשיך, כאשר אנחנו מעוניינים לטוס לאיזו חופשה משפחתית בחו״ל, כאשר אנחנו חלילה צריכים לממן הליך רפואי שלנו או של היקרים לנו ועוד. בדיוק כאשר אנחנו מצויים במצב של חוסר אונים, ולא יודעים כיצד לפעול, אנחנו נזכרים בשיק שמן שרשם לנו הלקוח הכי גדול שלנו, אבל לצערנו מועד הפרעון של השיק השמן הזה הוא רק בעוד חודשיים, ואנחנו זקוקים לסכום הכסף באופן מיידי. למצבים שכאלו יש פיתרון פשוט, ואפילו חוקי, שאינו מערב את השוק השחור והוא נקרא ניכיון שיקים. מטרתו של התהליך היא להעניק לכם במקום השיק שברשותכם כסף מזומן באופן מיידי, כאשר החברה אשר מבצעת את תהליך הניכיון, גובה בתמורה עמלה בגובה מסוים, על חשבון הסכום של השיק.   

כמה יתרונות חשובים בתהליך ניכיוי שיקים

אם בחרתם בתהליך של ניכיון שקים תוכלו ליהנות ממגוון רחב של יתרונות:

היתרון הברור והמיידי הוא שתוכלו לקבל את סכום הכסף לו אתם זקוקים במזומן ישירות אליכם לחשבון.

היתרון השני הוא שפעולות אלו מתבצעות ללא קשר לבנק בו מתנהל חשבונכם, ללא חיוב של מסגרת האשראי וללא צורך בלקיחת הלוואה. כל עוד אין קשר לחשבון הבנק שלכם תוכלו להתנהל כרגיל, ולשמור את האופציות האלו למצבים קריטיים אחרים.

עוד יתרון נוסף הוא שאתם יכולים להיות בטוחים כי לא מעורבת פה רמאות, וכי הכל נעשה בהתאם לחוקים

כיצד מתבצע התהליך

אז החלטתם שאתם מעוניינים בניכיון שיק שברשותכם? החלטה מצוינת! תנו לנו לספר לכם כמה פרטים טכניים על הדרך בה מתבצע התהליך.בראש ובראשונה עליכם לבחור את החברה באמצעותה אתם מעוניינים לבצע את תהליך הניכיון. חשוב לבחור על חברה אשר שומרת על שקיפות מלאה לכל אורך התהליך, על מנת שתוכלו לדעת כי אתם בידיים טובות. עוד לפני שהכסף יועבר לחשבונכם תאלצו לעבור כמה בדיקות הכרחיות שיבטיחו כי לחברה שמבצעת את התליך הניכיון לא תהיה בעיה לפרוע את השיק במועד הפרעון. בין היתר תבדוק החברה את הסטוריית האשראי של מושכי השיק, כי לשיק אין מגבלה של סחירות והוא עבר הסבה בצורה חוקית על שם החברה, וגם יתבצע שינוי של המעמד המשפטי של החברה ל״אוחזת כשורה״, כלומר למושך השיק לא תהיה זכות משפטית להתנות את הפרעון ביחסים שלו עם המחזיק בשיק עצמו. את התשלום תוכלו לקבל על פי העדפתכם אליכם לחשבון הבנק בהעברה בנקאית, בשיק מזומן, במזומן בשקלים, בצורת מט״ח, או בטעינת כרטיס הויזה הפרטי שלכם. חשוב מאוד לדון עם החברה בסכום הניכוי לטובתם בתמורה להליך, ולבחון שהסכום מקובל על כל הצדדים.