דצמבר 4, 2014 - כללי    סגור לתגובות

כמה קל לעשות הדברה בכל מקום

מזיקים מסוגים שונים הם תופעה מעיקה במחצית מהדירות באזורנו, ועם יד על הלב אין חשיבות אם אתם מתגוררים באחוזת פאר בעיר יוקרתית או בכלל בקומה ראשונה בעלבון. ישנם המון סוגים של פרוקי רגלים ומזיקים שמתגוררים בדירות שלנו, כמו: ירבועים, פרעושים ואפילו נחשים מסוג זעמן.

הסוגיה המהותית היא דווקא באיזו דרך להיפטר מהם? המענה לשאלה זו אינו פשוט. הוא כמובן תלוי בסוג בע"ח וגודל הנגע. בכל אופן הנושא שהכרחי לדעת הוא פשוט, כדאי עוד מההתחלה לשמור ולהימנע מהתרבות החרקים.

ריסוס בית

בהרחקת מזיקים, במקביל לאספקטים שונים בעולמנו, נתכב על הרבה המלצות וטיפים שונים. אך עוד בהתחלה, כדאי ואף הכרחי להבין שבמציאות שלנו החלק הארי של ההצעות לאו דווקא יתאימו בכל בית וכמובן גם, כדאי לכם להחליט על המענה בהתאמה לזן המכרסם שאנו רוצים להדביר.

אוסף הצעות וטיפים

תרופות סבתא - יש בעיתון מספר גדול של רעיונות מעניינים בתחום הרחב הזה, לדוגמא מספר תבלינים שיש לכל אחד נמצאו כיעילים מאוד: כורכום ופפריקה מסייעים רבות כדי להדביר לבד זני נמלים אחדים שמסתובבות כל יום על השיש באמבטיה.

ריסוס הבית - האספקט הזה מאגד בתוכו כמות נכבדת של אביזרים מסוגים שונים שיסייעו לכם: חומרים שמיועדים לאדם הפשוט לטיפול נקודתי ואפילו להדברה בחצר. עם זאת חשוב שתבינו שפעמים רבות אביזרים אלו הם פיתרון לטווח הקצר, והמפגע נוטה לשוב ולחזור תוך זמן יחסית קצר.

חברות הדברות - מענה זה הינו לדעתי המקצועית המומלץ ביותר כיום. זה כנראה עלול לעלות הרבה יותר אך מסוגל, ברוב הפעמים, לפתור את המטרד שלכם לחלוטין. יש הרבה מדבירים בענף אך לא כולם יביאו לפתרון המבוקש.

אז מי טוב?

כאשר באים להזמין במהירות שירותי הדברות כדאי שתבררו כמה דברים:

מחיר – השוק הזה כולל המון בעלי מקצוע, היתרון הגדול הוא שברוב הפעמים תוכלו להשיג מחיר משתלם במיוחד.

עוסק מורשה – חשוב לשאול שאכן יש לבעל המקצוע רישיון עיסוק של סמכות ממשלתית ובנוסף גם כן, שנעשה שימוש עם תכשירים לא רעילים וחשוב מכך בעלי יעילות גבוהה.

אחריות מלאה – מרבית המדברים (המקצועיים שבינהם) נותנים ללקוחותיהם ערבות להצלחה לפרק זמן מסויים על השירות שלהם, על כן כדאי לבחור במי שנותן את נושא זה.

להכין את הדירה

ברור שיש מספר הכנות שרצוי לתכנן בהתחלה, לפני קביעת ההדברה. וזאת בשביל לקצר ולהוריד אתמשך העבודה ובנוסף, כדי לייעל אותה.

אם ההדברה מתבצעת במתחם שחיים בו כדאי מאוד לדאוג מראש למשטחים שמיועדים לריסוס בדרך הזו – החבאת מוצרי שתייה ומזון בארון, איסוף בגדים ולשטוף את הבית טרם הריסוס.

אם אתם זקוקים לשירות בחצר יש צורך לאסוף מריצות וריהוט שיש בחצר, ומהותי עוד יותר לדאוג מראש שמי שהזמנתם מרסס בחומרים שלא עושים נזק.

היה ואתם בעלים של גור כלבים יהיה עליכם לדאוג לבייבי – סיטר (לו), לטווח זמן מסוים לפי סוג החומר.

ישנם עוד הצעות וטיפים שלא כתבתי, בנושאי הריסוס השונים, במקרה ואתם משתוקקים לאנפורמציה נוספת הדברה.

שמירה על הטבע

היבט נוסף שיש צורך לחלוק איתכם הוא תחום הדאגה לחי ולצומח. נכון אנשים מעוניינים להיפטר ולהרחיק, לגמרי, את כנופיית המטרידנים המרגיזים משטיילים על הקירות, אך עם זאת כדאי שנזכור טוב שבניסוי להעלים מהעולם מכרסם מסוים קיים סיכוי לייצור פגיעה בחיות ובעצים שונים וגם בתינוקות, בדיוק בגלל זה חשוב להחליט בדרך אחראית.