דצמבר 4, 2014 - כללי    סגור לתגובות

בית ספר למוסיקה

משחר ילדותי פזלתי אל קריירה מוסיקאלית. ועל כן, בסביבות גיל 15, פניתי להורים בבקשה להירשם אל בית ספר למוסיקה לחוג גיטרה. חיכיתי ללימודים ורציתי ליטול חלק בלהקת רוק מגניבה ולנגן בכל אירופה.

אך כשגדלתי קצת, הצורך לפרנס כיוון אותי והגעתי למסקנה שלאור רצוני להתקדם כנגן רציני, אני צריך להקנות לעצמי ידע מוזיקאלי אמיתי ולהשתלב בתחום מוסיקאלי שללא ספק יתיר לי להרוויח סכום כסף כהלכה.

חדר חזרות חיפה

נכון, קיימים המון אנשים מוכשרים שמנגנים מילדות ומנהיגים הרכב מוביל. אולם, במידה ותחפצו באמת להצליח בתחום המוסיקה ואף להגיע לשיאים חדשים, יש קודם כל להבין כהלכה את התחום המוזיקאלי בו רוצים להתמחות. בהתאם לכך, כדאי להכיר לעומק את הגיטרה או הפסנתר והן את התיאוריה השלמה שקיימת. אחרי הכל, בשביל לעשות צליל מקורי ולפרוץ הלאה חשוב שתצליחו לא רק לבצע סאונדים שהרכב אחר המציא, אתם צריכים גם לדעת דרכים להפיק סאונד איכותי.

בתכל'ס, אותם ההרכבים שפורצים ועושים חיל גם בארץ שלהם וגם בחוץ לארץ כמו לדוג' גאנס אנד רוזס, הם מוסיקאים שיצרו סאונד חדשני, מפעים, סוחף ומרגש. אמת ויציב, ישנם פה ושם זמרים שנסקו למעלה לפתע פתאום, עולה השאלה – האם למרות זאתהמוסיקאים הללו יצליחו לאורך הרבה שנים? האם הדיסק הבא, ההרכב החדש שלהם או ההופעה יצליחו גם?

ללמוד לנגן באקדמיה למוזיקה

עם כל ההערכה למורה שלמדתי ממנו לאורך שנים רבות, ראיתי שבשביל ממש לעשות את המעבר למקצוע רווחי, רצוי להתעניין בבית ספר למוזיקה שימקצע אותי מהתחלה עד הסוף. על כן, חיפשתי בנרות מוסד מוסיקאלי שמעניק לסטודנטים הן ידע מעשי והן תיאוריה. כך, אני אצליח גם להיות חלק מלהקה טובה וכמו גם ליצור שם במקצוע המוזיקה ואולי אפילו להיות נגן שכיר שמתחכך עם הגדולים.

לימודי תוכנה מוסיקאלית

אם תשאלו את דעתי, על מנת להצליח בענף המוזיקה מומלץ מאוד לדעת אפליקציות ייעודיות ומעבר לכך את ענף השיווק וההפקה. ועל כן בחרתי להירשם לקורס סאונד ובדרך זו לפתח את השכלתי בעולם היצירה.

להתפרנס ממוסיקה

למרות מה שכולם חושבים, כלומר שמדובר בתחום בו עוסקים זמרים מסכנים, זו לא האמת. למעשה, מלבד האפשרות האמיתית לעשות כסף כנגן אולפן, יש אפשרויות פרנסה נוספות גם לנגנים טובים וגם לסאונדמנים. וכך לדוג' נגן מקצועי מסוגל להרוויח גם כנגן בהרכבים והן משיעורים פרטיים. אבל, בשביל להצליח בזה, מומלץ לדעת את הצד המעשי ואף איך ללמד.

בנוסף, יש עוד מגוון תחומים נוספים מהם ניתן להרוויח, לדוגמא כתיבת לחנים לזמרות. אך יתרה מכך, במידה ותרצו לנכס הישגים, חשוב ללמוד על כל רזי המקצוע ברצינות תהומית ולפתח תדמית של מוזיקאי שבאמת יכול להרים גבוה גבוה להקות ואמנים אחרים.

גם אתם רוצים להפוך אומנות זו לדרך חיים? חפצים לדעת כיצד אפשר להפוך להצלחה בתחום? קראו עוד ב-בית ספר למוסיקה והשיגו הכוונה מלאה.